blog-img2

Промотивни филм о Музеју поезије

Новости 19.03.2024.

Музеј поезије чини јединствену библиотеку целине која је свечано отворена 26. маја 2023. у Градској библиотеци "Владислав Петковић Дис" у Чачку у оквиру обележавања 60. годишњице манифестације Дисово пролеће, као један од значајних програмских садржаја пројекта Чачак ̶ прва национална престоница културе. Оно што је чини аутентичном јесте мултимедијалност и разнородност грађе одабране из богатих фондова Библиотеке и за ову прилику добијене од дародаваца. Стваралаштво 95 значајних српских песника 20. века представљено је експонатима изложеним у наменски израђеним стакленим витринама (раритетним књигама, часописима, рукописима, фотографијама и личним предметима песника), аудио-визуелним презентацијама и аудио-снимцима које посетиоци могу погледати и чути у галеријском простору, као и одговарајућом мобилном апликацијом и веб-сајтом креираним на адреси muzejpoezije.rs. Идеја аутора је била да заступљеним садржајима оплемени новоформирану посебну збирку и да она постане место сусрета поезије са садашњим и будућим читаоцима.

О првој поставци Музеја поезије урађен је и  промотивни филм за који су били задужени библиотекари Мирко Дрманац и Биљана Раичић из чачанске Библиотеке, а који је настао према сценарију Оливере Недељковић.